Новини

Що таке справжня органіка?

Не всі знають, що таке «органіка», хтось ставиться до таких продуктів скептично, а хтось бачить в них панацею. Давайте розберемося у всьому по порядку.

  • Органіка — це не просто продукти без хімії та ГМО, органіка — це особлива філософія.

Органічне виробництво має бути натуральним у всьому, воно має на увазі турботу про природу, людей і навколишній світ на всіх етапах.

Органічна продукція:

  • Вирощена і виготовлена без використання ГМО та їх похідних
  • У ній немає хімічно синтезованих консервантів, барвників, ароматизаторів, стабілізаторів і загусників
  • Проводиться без використання шкідливих технологій
  • Вирощена без використання хімічно синтезованих пестицидів, добрив та іншої агрохімії
  • В органічному тваринництві заборонено використання антибіотиків, гормонів та стимуляторів росту.

ФАКТ 1. Тільки сертифіковані продукти, які мають спеціальне маркування (про нього ми розповімо нижче), можуть офіційно називатися органічними. Всі інші позначення і такі приставки як «біо-» або «еко» — всього лише маркетинг.

ФАКТ 2. В Україні існує нормативна база, що регулює виробництво органічної продукції і її маркування - ЗУ «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини». Але в ній йдеться про те, що підприємець / компанія, що випускає органічну продукцію, зобов'язана протягом 6 місяців (!) привести свою діяльність згідно із Законом. В результаті багато виробників використовують слова «органічний» або «organic» в назві своїх продуктів, хоча ніякого відношення до органічного способу виробництва не мають.

ФАКТ 3. Органічні продукти в Україні сертифікуються однією єдиною організацією, «Органік стандарт», яка керується нормами ЄС. На такій продукції — маркування ЄС «зелений лист» з кодом UA-BIO-609.

ФАКТ 4. Не існує міжнародних правил виробництва органічної продукції. Кожна країна або об'єднання країн, таке як ЄС, має свої правила, яким повинні відповідати продукція, щоб отримати сертифікат і називатися органічною. Хоча багато в чому вони схожі і збігаються на 90-95%.

  • У відділі овочів Good Wine ви знайдете органічні огірки від українського фермерського господарства та органічну зелень — петрушку, кріп, кінзу, листя Мангольд, руколу, м'яту, салат Батавия і зелену цибулю.

  • На полицях Good Wine можна зустріти масу продуктів зі знаками, які підтверджують органічне виробництво. Ми суворо відстежуємо всі норми і гарантуємо, що цей знак розміщений на продукті не безпідставно.

Для нас відсутність такого сертифікату зовсім не означає, що продукт є шкідливим або неякісним. Швидше, органічне виробництво — це більш відповідальний підхід і турбота про майбутнє планети в цілому.

ЗНАКИ, ЯКІ ПОТРІБНО ШУКАТИ:

Цей знак на упаковці підтверджує, що продукт сертифікований відповідно до вимог ЄС до органічного сільського господарства і мінімум 95% його інгредієнтів є органічними. Решту складають ті компоненти, які неможливо отримати органічним шляхом. ВАЖЛИВО! Під знаком обов'язково повинен бути зазначений код інспекційного органу, який видав цей сертифікат, і країни походження вихідної сировини в форматі AB-CDE-999.

Національний знак Німеччини, який підтверджує органічне походження продукції і її відповідність вимогам ЄС до органічного сільського господарства. До речі, незаконне використання цього знака карається не тільки адміністративними штрафами, але навіть тюремним ув’язненням.

Знак CCPB srl — однієї з найвпливовіших італійських сертифікованих організацій в Італії. Їм відзначається продукція, виготовлена відповідно до регламенту організації, який розширює і доповнює вимоги ЄС до органіки.

Знак органічних сертифікованих продуктів, що належать Міністерству сільського господарства, полювання та риболовлі Франції. Саме на нього 65% французів орієнтуються, коли шукають органічні продукти.

Знак організації Demeter підтверджує, що продукт виготовлений відповідно до стандартів біодинамічного господарства, які значно розширюють вимоги ЄС до органіки. Demeter — єдина організація, яка може сертифікувати продукцію з будь-якої країни світу.

Знак організації Fair Trade говорить про те, що сировина була куплена з дотриманням правил цієї асоціації, а це означає, що при виробництві не була використана дитяча і рабська праця та виробник отримав за нього обґрунтовану ринкову ціну. Купуючи такі товари, ми практично робимо життя людей кращим.

Таким значком ми позначаємо органічні продукти в Good Wine, щоб вам було легше їх знайти. Цей знак ви знайдете практично в будь-якій групі товарів, починаючи з овочів і фруктів та закінчуючи шоколадом і чаєм.

Купуйте корисне і запасайтеся вітамінами.

Текст за матеріалами газети Good Food.

Спасибо, ваше мнение важно для нас!